امید
  • این مطلب را به اشتراک بگذارید

امید

بیوگرافی امید

نام: امید

فامیل: سلطانی

متولد: ۶ مرداد ۱۳۴۵

محل تولد: الیگودرز

سبک: پاپ

دوران کودکی و جوانی امید:

امید سلطانی در ششم مرداد ۱۳۴۵ در الیگودرز دیده به جهان گشود. او در سن ۲۱ سالگی در جبهه جنگ ایران و عراق حضور یافت. سپس برای تحصیل به ترکیه مهاجرت کرد و در آنجا برای تأمین نیاز مالی در کاباره‌ها به خواندن پرداخت.

شروع خوانندگی امید:

در سال ۱۹۹۲ امید با همکاری وارطان آوانسیان و جهانگیر طبریائی و توسط شرکت ترانه اولین آلبوم خود را به نام باران وارد بازار کرد و ضبط آن در ترکیه بوده است. پس از موفقیت، به آمریکا مهاجرت کرد و در آنجا چهار آلبوم دیگر به نام‌های «هر دو عاشق» (۱۹۹۴)، «سربلند» (۱۹۹۵)، «حضرت عشق» (۱۹۹۷) و «پرسه‌های عاشقانه» (۱۹۹۸) را وارد بازار کرد.

علت مهاجرت امید به اسرائیل:

پس از ارائه آلبوم «پرسه‌های عاشقانه» به علت پایان مهلت حضورش در آمریکا مجبور به ترک این کشور و مهاجرت به اسرائیل شد. حضور در اسرائیل و دور شدن از صحنه هنر امید را سخت دچار عذاب کرد. ولی او دوباره بعد از چند سال به آمریکا باز می گردد و دوباره به فعالیت خود ادامه می دهد. آلبوم «پیروزی» در سال ۲۰۰۲ شروع فعالیت‌های هنری امید پس از سال‌های دوری بود. امید هم اکنون مشغول تهیه هفتمین آلبوم خود با نام «ناامیدی هرگز» است.

همکاری امید با توماس اندرس:

او در سال ۱۳۹۲ به همراه توماس آندرس از اعضای گروه مدرن تاکینگ، ترانه‌ای را با نام ما یکی هستیم (به انگلیسی: We are one) اجرا کرد. این ترانه که تهیه‌کنندگی آن را فرهاد زند بر عهده دارد و اشعار آن را مریم جلالی سروده، در ۱۳ مرداد ارائه شد. فرهاد زند که ایده این همکاری و ترانه از آن اوست، در آلبوم آخر توماس آندرس با او همکاری داشته‌است. مضمون کلی آهنگ به مفهوم جهانی متحد اشاره دارد.

  • 480PQuality
    دانلود موزیک ویدیو امید مهربانو با کیفیت 480 برای دانلود روی آیکن دانلود کلیک کنید
  • 720PQuality
    دانلود موزیک ویدیو امید مهربانو با کیفیت 720 برای دانلود روی آیکن  کلیک کنید
نظرات