کتاب «چشمه‌ی صبح» با خوشنویسی اساتید این حوزه رونمایی می‌شود
  • اشتراک گذاری

کتاب «چشمه‌ی صبح» با خوشنویسی اساتید این حوزه رونمایی می‌شود

بنیاد آفرینش های  هنری نیاوران در ادامه برگزاری آیین‌های نکوداشت و تجلیل از استادان برجسته حوزه فرهنگ و هنر ویژه برنامه  گرامی داشت هفتاد و چهارمین بهار زندگی محمد علی بهمنی را برگزار خواهد کرد و در آن، آیین رونمایی از مجموعه کتاب «چشمه‌ی صبح» همزمان با هفتاد و چهارمین بهار زندگی «محمدعلی بهمنی» عصر جمعه ۲۷ فروردین با حضور اهالی فرهنگ و هنر در فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود.

«چشمه ی صبح» ابیاتی از عاشقانه های محمد علی بهمنی به قلم اساتید بزرگ خوشنویسی ایران همچون غلامحسین امیر خانی، یدالله کابلی،عین الدین صادق زاده، عباس اخوین، مهدی فلاح و … به رشته تحریر در آمده و همزمان با سالروز تولد این غزل سرای معاصر ایران در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران رونمایی می شود.

کتاب «چشمه صبح» که به اهتمام انتشارات میر دشتی به زیور چاپ آراسته شده، شامل آثار چهل و پنج خوشنویس نام‌آور هم‌روزگار است و این آثار از میان ابیات عاشقانه ی بهمنی انتخاب شده است. این کتاب نفیس به همت امیر جلیلوند و در شمارگان ۱۰۰۰ نسخه به بازار کتاب عرضه می شود.

در این آئین جمعی از شاعران ، ترانه سرایان و دوستان نزدیک این غزل سرا به شعرخوانی می پردازند و هنرمندان موسیقی برخی از اشعار وی را اجرا می کنند. بهمنی  متولد ۲۷ فروردین ۱۳۲۱ از جمله شاعران معاصری  است که اشعارش در بین مردم از احترام و جایگاه خاصی برخوردار است. وی که در سال ۱۳۷۸موفق به دریافت تندیس خورشید مهر به عنوان برترین غزل سرای ایران شده است  تاکنون نزدیک به ۱۳ مجموعه از آثارش را به چاپ رسانده که از معروف ترین آنها می توان به  گاهی دلم برای خودم تنگ می شود ، شاعر شنیدنی است ، من زنده ام هنوز و غزل فکر می کنم و دیوان کامل اشعار او اشاره کرد.

علاقه‌مندان می‌توانند در روز جمعه ۲۷ فروردین ساعت ۱۸در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران در مراسم  زادروز محمد علی بهمنی و رونمایی و تهیه  کتاب «چشمه صبح» حضور به هم رسانند.

نظرات