کیهان کلهر در تالار وحدت می نوازد
  • اشتراک گذاری

کیهان کلهر در تالار وحدت می نوازد

«کیهان کلهر» – نوازنده‌ی چیره دست کمانچه – در حالی که سال گذشته برنامه‌اش با همراهی گروه «بروکلین رایدر» لغو شد، قرار است خرداد ماه پس از ۶ سال در تالار وحدت تهران روی صحنه برود.  این در حالی است که او اواسط اردیبهشت ماه در لندن تک‌نوازی کمانچه خواهد کرد و بعد از اجرای خود در تهران، خرداد ماه همراه با «علی بهرامی‌فر» در لوزان سوییس نیز به اجرای برنامه خواهد پرداخت.

این نوازنده و آهنگساز پیشکسوت که هم اکنون مشغول برگزاری تور کنسرت‌هایش در اروپا و آمریکاست، در این باره گفته است که اردیبهشت ماه به ایران خواهد آمد تا در خرداد، کنسرتش را برگزار کند. به گفته‌ی «محمدحسین توتونچیان» -مدیر عامل شرکت فرهنگی هنری ققنوس و مدیر برنامه‌های کیهان کلهر – تمام مجوزهای لازم برای کنسرت او دریافت شده است و این هنرمند در روزهای سوم و چهارم خرداد روی صحنه خواهد رفت و بعد از آن از دهم تا دوازدهم در تالار وحدت روی صحنه می‌رود.

به گفته‌ی توتون‌چیان، برنامه‌هایی نیز تدارک دیده شده است تا کیهان کلهر در شهرستان‌ها نیز اجراهایی برای مخاطبانش داشته باشد که جزییات آن را به زودی اعلام می‌شود. او سال گذشته نیز قرار بود در ایران همراه با گروه «بروکلین رایدر» بنوازد که مجوز آن از طرف اداره‌ی اماکن به دلیل آنچه «ملاحظات امنیتی» دانسته شد، صادر نشد.

او همان‌زمان به سایت «موسیقی ما» گفت: «کنسرت‌ها دوباره برگزار نخواهد شد. تا زمانی‌ که فرهنگ و هنر ایران، گروگانِ زورگیری و زورآزمایی جناح‌های سیاسی است و خط‌مشی‌ مشخصی‌ برای این‌گونه فعالیت‌ها تعریف و اجرا نشده، بنده از انجام هرگونه فعالیت در ایران خودداری خواهم کرد.» کیهان کلهر و اردال ارزنجان در سال ۱۳۸۹ در تالار وحدت اجرای مشترکی داشتند که با استقبال مخاطبان روبه‌رو شد

نظرات