کنسرتوی هارپ امیرمهیار تفرشی‌پور ضبط شد
  • اشتراک گذاری

کنسرتوی هارپ امیرمهیار تفرشی‌پور ضبط شد

کنسرتو برای هارپ و ارکستر (پژواک پارسى) اثر «امیر مهیار تفرشى‌پور» هفته گذشته توسط ارکستر مجلسى انگلستان ضبط شد. این کنسرتو، اولین کنسرتو هارپ از یک آهنگساز ایرانى است که ضبط آن با اجراى ارکستر نامدار مجلسى انگلستان به نوازندگى «گابریلا دالولیو» و رهبرى «على رهبرى» در استودیوی هنرى وود هال انجام گرفته است. این رهبر ارکستر سمفونیک، پیش از این با ارکستر مجلسى انگلستان در دهه ٩٠ همکارى داشته‌ است و علاوه بر آن رهبری اپراهای مختلف در لندن  و لیدس و سال‌ها رهبری ارکستر های بی بی سی، فیلهارمونیک در منچستر، بی بی سی والس در کاردیف و بی بی سی اسکاتلند  را به عهده داشته‌اند.

نوازنده هارپ خانم گابریلا دالولیو، مدیر گروه نوازندگی هارپ در کالج موسیقی ترینیتی لندن را به عهده دارد. خانم دالولیو در سال‌های اخیر، فعالیت‌هاى چشمگیری در زمینه تربیت نوازندگان هارپ و همین‌طور همکاری با آهنگسازان بنام انگلستان داشته است. از آخرین فعالیت‌هاى هنری او می‌توان از همکاری او با ارکستر فیلهارمونیک برلین در فستیوال عید پاک در شهر بادن بادن در آلمان نام برد .

ارکستر سمفونیک بى بى سى درسال١٣٨۵تصمیم به اجرای یک فستیوال موسیقی دو روزه با اجرای آثار اهنگسازان ایرانی کرد که این آهنگسازان شامل امین الله حسین (اثر خرابه های تخت جمشید)، پروفسور هرمز فرهت (کرانه‌های نو)  و امیرمهیار تفرشى پور( پژواک پارسی) بودند که هر دو سفارش این ارکستر بوده است.  اثر پژواک پارسی به همراه دیگر آثار این آهنگساز توسط یک نشر جهانی به زودی منتشر خواهد شد.

ارکستر مجلسى انگلستان در سال ١٩۴٧توسط آهنگساز مشهور انگلیسى بنجامین بریتن تشکیل شد . این ارکستر طى ۵دهه فعالیت خود ضبط بیش از ١۵٠٠اثر و سابقه همکارى با معروف ترین سولیست ها و آهنگسازان و رهبران را  در کارنامه خود داراست.

نظرات